Results

Sat 30th September 2023

Senior Division

Bakers693
S.Barwuah(2)
2-0
Sporting Hackney
Chingford Athletic
1-5
Kit Out London
R.Mudhar-Hedley(3)
A.Matthews
CSM London
B.Hussain(2)
2-3
Lymore Gardens
A.Faisal
D.Roberts
T.Peters
FC Baresi
M.Karagul
R.Poku
2-0
Woodford East
Frenford Development
D.Olaiya(2)
T.Shillingford
4-4
Chadwell Heath Spartans
E.Fanga(2)
A.Hunwicks
R.O’Connell
Rapid Chingford
F.Porceanu
1-1
FC Petrocub
I.Spinu
Walthamstow Reserves
E.Agyiri(3)
I.Sidibe(3)
M.Charles-Armstrong(2)
G.Hellen
9-0
Priory Park Rangers

Premier Division (East)

Dagenham United
M.Nkundabanyanga(2)
2-2
Waltham Abbey A
A.Bruno
L.Adams
Fairlop Rovers
L.Simmonds(3)
H.Rouse
4-0
Something From Nothing
Ongar Town
M.Bovill
S.Bown
2-3
Newbury Athletic
K.Scotland
M.Ibe
S.Hussain
Soul
P-P
Belfry
Unitey
J.Perkins
1-0
Redbridge Community

Premier Division (West)

FC Baresi Reserves
J.Adu
R.Karayianni
2-1
London Cranes
K.Michael
London Park City
P-P
Renegade
Newham Wanderers
A.Gurji(2)
R.Uddin(2)
M.Sanuo
5-3
North East Lions
A.Potaczala
A.Hango
R.Pile
Snaresbrook
H.Prince(3)
C.Huggins
4-2
Athletic Newham A
M.Jalo
Wanstead
0-3
Barkingside Under 21s
[EMERGENCY]
H.Dill
M.Belboda
Wapping
E.Ozuaciksoz
1-2
Philip United
T.Rétyi(2)

Division One

Chingford Athletic Reserves
M.Edmonds
1-3
Woodford East Reserves
T.Osmond(2)
O.McKelvey
Freetown
0-4
Eagles Football
[EMERGENCY]
[EMERGENCY]
[EMERGENCY]
[EMERGENCY]
Old Esthameians
0-0
Haringey United
Royal Lions
D.Smith-Wellington
K.Fernandes
M.Ahmed
3-1
Lymore Gardens Under 23s
Thurrock Thameside
P-P
Ocean Pacific

Division Two

Chingford Harriers
D.Powell
1-3
Royal Forest
C.Palline
F.Banin
J.Owers
Leyton City B
P-P
Rainham & Barking Phoenix
Old Barkabbeyans
G.Cruz(2)
H.Dunne(2)
J.Elliott(2)
6-1
Chadwell Heath Spartans Reserves
K.Akhtar

Division Three

Broadway Athletic
S.Matthews
1-3
Glendale
A.Mohammed(2)
M.Shamku
Melbourne Sports
R.Rose
1-0
Old Parkonians A
Newham & Havering Borough
0-7
Changing Lives
A.Mohammed(3)
U.Badawi (2)
M.Dahub
S.Afriyie
Romford Flyers
H.Marsh
R.Shamsul Alam
R.Bristow
3-3
Buckhurst Way
T.Glattback
T.Akrasi-Bonsu
Z.Bakarr
Woodford Town Under 23s
A.Uzzaman(3)
S.Grey(3)
R.Fernandes(2)
R.Redding(2)
F.Waker
G.PIWOWARCZYK
O.Bangura
T.Johnson-Nortey
14-1
Beckton Sporting Club

Fenton Trophy

Dagenham United Reserves
A.Sodje(2)
2-1
Redbridge Community Reserves
W.Yahaya

Fri 29th September 2023

Sat 23rd September 2023

Senior Division

Chadwell Heath Spartans
B.Gipp
P.Adeleye
2-0
Walthamstow Reserves
FC Petrocub
D.Sirbu
1-3
FC Baresi
M.Karagul(2)
E.Lami
Lymore Gardens
D.Roberts
G.Mendy
J.Morris
M.Donaldson
T.Peters
5-0
Chingford Athletic
Priory Park Rangers
B.Botterill
J.Greenwell
J.Green
K.Clayton
S.Ndlovu
5-1
Kit Out London
A.Matthews
Sporting Hackney
S.Miguel Macano Pereira(2)
E.Thogo
R.Balogun
4-0
Aveley Under 23s

Premier Division (East)

Belfry
[EMERGENCY](2)
2-5
Fairlop Rovers
H.Rouse(2)
D.Scutt
J.Kibblewhite
J.Francis
Leyton City
0-1
Dagenham United
M.Micklewright
Redbridge Community
F.Francis(2)
2-2
Soul
I.Furtado
Z.Essel
Something From Nothing
M.Innocent(2)
M.Adjetey
3-2
Southend City
[EMERGENCY]
T.Cookey
Waltham Abbey A
F.Bose
M.Gur
2-3
Ongar Town
M.White
M.Galati
W.Lockett

Premier Division (West)

Athletic Newham A
D.Devey(2)
S.Djalo
3-7
London Cranes
R.NSUBUGA(3)
A.Sebyala
A.Lubega
M.Sendawula
V.Djeikui Ngaham
Barkingside Under 21s
K.Brown(2)
A.Obeng
3-4
Newham Wanderers
B.Harris
J.Mendes
M.Sanuo
O.Ahmed
FC Baresi Reserves
H.Hussain
J.Adu
2-6
Philip United
M.Bolou(3)
T.Rétyi(2)
D.Thwala
North East Lions
0-3
Wapping
E.Soque
E.Ozuaciksoz
R.Onuoha
Renegade
A.Ralenekov
N.Sanca
2-5
Snaresbrook
H.Prince(2)
A.Gordon
A.Rajim
W.Gleeson
Wanstead
S.Taghipour(2)
A.Mujuzi
L.Mullings
4-1
London Park City
Y.Abderrahaman

Division One

Haringey United
R.Wright
1-3
Ocean Pacific
D.Orozco (2)
K.Recalde
Lymore Gardens Under 23s
0-3
Freetown
C.St Rose
E.Dapaah
E.Ozioma
Saint City
P-P
Chingford Athletic Reserves
Woodford East Reserves
G.Smith
T.Osmond
W.Akins
3-3
Old Esthameians
A.Jeng
L.Moyo
N.Goncalves

Division Two

Collier Row Reserves
D.Gilley(2)
2-1
Chadwell Heath Spartans Reserves
S.Aboulainaf
Fairlop Rovers Reserves
T.Kirby
1-1
Chingford Harriers
D.Powell
Leyton City B
P-P
Frenford A
Rainham & Barking Phoenix
J.Perry
S.Springall
T.Famusudo
3-0
Dagenham United Reserves
Romford A
P-P
Old Barkabbeyans
Royal Forest
F.Banin(3)
G.Hick(2)
J.Tibbitts
S.Kweya
7-1
Redbridge Community Reserves
W.Yahaya

Division Three

Buckhurst Way
0-5
Woodford Town Under 23s
O.Bangura(2)
F.Waker
R.Redding
T.Addai
Changing Lives
A.Alhadi
S.Afriyie
2-3
Collier Row Wheels
L.Deacon(2)
J.Stockdale
Glendale
M.Gueye(3)
A.Idris(2)
W.Adebayo Lawal(2)
A.Olamilekan
L.Lawson
9-0
Newham & Havering Borough
Old Parkonians A
J.Mahmood(2)
B.Mason
C.Fiander
4-0
Romford Flyers

London Junior Cup - 1st Round

Athenians F.C
2-2
4-5pens
Rapid Chingford
Sporting Club Thamesmead
6-0
Royal Lions
Eagles Football
1-1
4-3pens
F.C. Real London
Unitey
3-3
4-3pens
Old Pepys fc

Fri 22nd September 2023

Sat 16th September 2023

Senior Division

Chingford Athletic
0-4
FC Baresi
M.Karagul(3)
M.Hamilton-Omole
CSM London
B.Hussain
L.Grantham
M.Saad
R.Palata
T.Banks
5-2
Walthamstow Reserves
E.Agyiri
I.Sidibe
Frenford Development
K.James(2)
W.Baltazar
3-5
Priory Park Rangers
K.Clayton(2)
S.Ndlovu(2)
J.Fallon
Kit Out London
0-7
Chadwell Heath Spartans
E.Fanga(3)
J.Hanly
P.Adeleye
R.Hunwicks
R.O’Connell
Rapid Chingford
C.Cazacu(2)
2-1
Bakers693
Sporting Hackney
S.Miguel Macano Pereira(2)
2-5
Lymore Gardens
D.Roberts(2)
G.Mendy
N.Desnoes
W.Isoka

Premier Division (East)

Dagenham United
T.Lewis(3)
S.Mathurin(2)
5-3
Redbridge Community
F.Francis(2)
T.Ffrench
Fairlop Rovers
D.Scutt
1-0
Ongar Town
Leyton City
S.Nzeza
1-2
Something From Nothing
D.Adenuga
M.Innocent
Newbury Athletic
I.Richard
J.Milla
M.Ennin
3-1
Soul
I.Furtado
Southend City
P-P
Waltham Abbey A
Unitey
P-P
Belfry

Premier Division (West)

London Cranes
0-3
London Park City
L.Slimani
M.Diop
Y.Abdesadak
Newham Wanderers
M.Sanuo(2)
J.Mendes
L.Ziausys
4-1
Athletic Newham A
J.Augusto
Philip United
T.Rétyi(3)
D.Thwala(2)
M.Bolou(2)
J.Quissua
M.Ayuk
9-2
Wanstead
I.Farinto
S.Taghipour
Renegade
A.Ralenekov
N.Sanca
2-0
North East Lions
Snaresbrook
A.Gordon
I.Ogunbayo
2-3
FC Baresi Reserves
J.Adu (2)
H.Hafesji
Wapping
A.Aziz
1-5
Barkingside Under 21s

Division One

Eagles Football
P-P
Thurrock Thameside
Haringey United
0-12
Royal Lions
D.Smith-Wellington(3)
K.Tokenge(3)
R.Dasilva Adele(3)
K.Fernandes(2)
D.Johnson
Lymore Gardens Under 23s
N.King
R.STEWART
2-0
Chingford Athletic Reserves
Old Esthameians
N.Goncalves
S.Vickers
2-5
Ocean Pacific
A.Murillo(2)
A.Acuna
F.Ivancia
S.Aenasoaie
Saint City
D.Adu(2)
D.Morris-Clarke
R.Seixas
4-3
Woodford East Reserves
T.Osmond(2)
M.Deegan

Division Two

Chingford Harriers
D.Ojo
M.Siakweno
2-3
Chadwell Heath Spartans Reserves
S.Aboulainaf(2)
B.Ward
Collier Row Reserves
R.Batista(4)
J.Griffin
5-3
Fairlop Rovers Reserves
B.Happe
E.Saiti
L.Evans
Dagenham United Reserves
B.Henry
S.Arowolo
T.Maughan
3-2
Frenford A
A.Alexiou-McCrae(2)
Redbridge Community Reserves
P-P
Leyton City B

Division Three

Broadway Athletic
R.Maloney(2)
2-6
Woodford Town Under 23s
F.Waker(2)
A.Uzzaman
S.Grey
T.Johnson-Nortey
T.Addai
Buckhurst Way
J.HOBBS
1-2
Old Parkonians A
C.Fiander
J.DeCourcy-Nolan
Melbourne Sports
T.Le Poidevin(2)
R.Kelly
T.Conroy
4-4
Glendale
A.Mohammed
A.Amer
W.Adebayo Lawal
Newham & Havering Borough
0-10
Romford Flyers
R.Shamsul Alam(4)
A.Sasse(3)
A.Blake
B.Clark
H.Marsh

Fri 15th September 2023

Sat 9th September 2023

Senior Division

Bakers693
1-0
CSM London
Chadwell Heath Spartans
P.Adeleye
1-2
Sporting Hackney
J.Watkins
S.Miguel Macano Pereira
FC Baresi
A.Graham(2)
L.Brandao(2)
M.Karagul(2)
B.Brinzaniuc
L.Jones
M.Hamilton-Omole
10-1
Kit Out London
M.Lazaris
FC Petrocub
G.Cucos(2)
2-2
Chingford Athletic
M.Tunde-Ojolowo
T.Fenlon
Lymore Gardens
M.Donaldson(2)
2-3
Haringey Borough Under 23s
L.Nathanael (2)
F.Mampolo
Priory Park Rangers
S.Ndlovu
1-5
Rapid Chingford
C.Cazacu(2)
M.Buzatu
V.Farcas
V.Bucur
Walthamstow Reserves
E.Agyiri(2)
M.McDowell(2)
4-1
Frenford Development
T.Shillingford

Premier Division (East)

Fairlop Rovers
P-P
Belfry
Leyton City
J.Andrews(2)
2-3
Soul
D.Aidoo(2)
T.Rand
Redbridge Community
F.Francis
1-2
Newbury Athletic
D.Sertvietis
J.Milla
Southend City
[EMERGENCY]
1-3
Ongar Town
B.Newman
E.Hook
F.Cook
Waltham Abbey A
C.Igwe
H.Lea
2-1
Something From Nothing
D.Adenuga

Premier Division (West)

Barkingside Under 21s
J.Nash
1-3
Snaresbrook
I.Ogunbayo
M.Catherall
Y.Zhyvka
London Park City
B.Vasile
M.Diop
Y.Abderrahaman
3-1
FC Baresi Reserves
L.Araujo Tavares
Philip United
T.Rétyi(3)
J.Quissua(2)
5-1
North East Lions
T.Watson
Renegade
A.Salah
A.Ralenekov
N.Sanca
3-4
Newham Wanderers
A.Paponette(3)
B.Harris

Division One

Chingford Athletic Reserves
C.Graham
L.Young
S.White
T.Wedderburn
4-1
Eagles Football
[EMERGENCY]
Haringey United
A.Johnson
D.Hamilton
E.Smith
3-10
Freetown
E.Dapaah(5)
C.St Rose
D.Adaakwah
E.Okadigbo
E.Ozioma
T.Barton
Old Esthameians
H.Evans(4)
A.Jeng(2)
A.Joseph
N.Goncalves
8-3
Lymore Gardens Under 23s
B.O'Donovan
J.Monk
R.STEWART
Thurrock Thameside
0-8
Saint City
E.Cruz(3)
D.Adu
G.HENDAWI
M.Koita
N.Chesmain
R.Seixas

Division Two

Collier Row Reserves
0-7
Royal Forest
S.Kweya(3)
F.Banin(2)
F.Carver
Frenford A
A.PATEL
O.Sanusi
2-0
Chadwell Heath Spartans Reserves
Old Barkabbeyans
J.Elliott(2)
J.Robinson(2)
D.Ferlisi
G.Cruz
M.Day
7-1
Dagenham United Reserves
C.Dash
Rainham & Barking Phoenix
V.Kuyoro(3)
K.Ahmad
4-0
Chingford Harriers
Redbridge Community Reserves
T.Ffrench(6)
L.Matthews (3)
W.Yahaya(3)
Z.Slavic(2)
14-0
Romford A

Division Three

Broadway Athletic
B.Harding(2)
H.Palmer
O.Witcomb
4-1
Buckhurst Way
D.Gbadamosi
Changing Lives
A.Alhadi
S.Afriyie
U.Badawi
V.Addai
4-0
Romford Flyers
Collier Row Wheels
L.Fearne(2)
C.Harris
J.Stockdale
4-1
Melbourne Sports
Old Parkonians A
0-4
Woodford Town Under 23s
B.Porter
G.Suciu
J.Draper
O.Bangura

Fri 8th September 2023

Sat 2nd September 2023

Senior Division

Chingford Athletic
B.Benyoucef
N.Lawrence
2-3
Frenford Development
K.James
T.Shillingford
W.Baltazar
CSM London
0-3
FC Baresi
A.Graham
L.Jones
R.Poku
Kit Out London
B.Singh(2)
2-6
Bakers693
Priory Park Rangers
0-5
FC Petrocub
N.Cotruta(2)
G.Cucos
I.Spinu
V.Spinu
Rapid Chingford
0-2
Chadwell Heath Spartans
B.Gipp
Sporting Hackney
1-4
Haringey Borough Under 23s
L.Nathanael (2)
A.Ezzedine
F.Mampolo
Walthamstow Reserves
E.Agyiri
M.Charles-Armstrong
2-4
Woodford East
L.Dimond(3)
T.Monsheju

Premier Division (East)

Dagenham United
S.Mathurin(3)
T.Lewis
4-5
Belfry
J.Mullings(3)
[EMERGENCY]
Leyton City
J.Andrews(3)
3-5
Fairlop Rovers
D.Scutt(3)
B.Harris
E.Simmonds
Ongar Town
B.Welch
F.Cook
M.White
S.Bown
W.Lockett
5-2
Something From Nothing
M.Innocent(2)
Southend City
T.Cookey(2)
2-3
Soul
L.Hillier
P.Ojo
Z.Thomas
Unitey
0-6
Waltham Abbey A
A.Bruno(3)
D.Farmer
L.Adams
T.Bosher

Premier Division (West)

London Park City
0-3
Snaresbrook
C.Huggins
D.Gardre
H.Prince
Newham Wanderers
B.Harris
J.Gonçalves de melo
M.Sanuo
3-4
Philip United
D.Okojie
J.Humes
J.Quissua
T.Rétyi
Renegade
A.Ralenekov
W.Ismael
2-0
FC Baresi Reserves
Wapping
A.Enahoro
K.Brown
Z.Rahal
3-2
Athletic Newham A
A.Svarqa
J.Augusto

Division One

Eagles Football
P-P
Saint City
Freetown
D.Adaakwah
S.Nanoh
S.Lasile
3-5
Lymore Gardens Under 23s
J.Lungikisa(2)
A.CHUCK
A.Lukash
T.Peters
Haringey United
R.Wright
1-5
Chingford Athletic Reserves
C.Graham
J.Boateng-Obiorah
L.Young
M.Edmonds
N.Kypri
Old Esthameians
A.Dipro
H.Evans
L.Moyo
P.Jallow
4-4
Royal Lions
K.Fernandes(2)
K.Tokenge
R.Dasilva Adele
Thurrock Thameside
0-10
Woodford East Reserves
G.Smith(3)
D.Prime
H.Drew
J.French
O.McKelvey
S.Bryan
T.Osmond
T.Dina

Division Two

Dagenham United Reserves
A.Sodje
C.Dash
C.Landers
3-1
Chadwell Heath Spartans Reserves
J.Chawner
Old Barkabbeyans
J.Elliott
1-1
Collier Row Reserves
N.Shariff
Royal Forest
J.Owers(2)
S.Kweya(2)
4-1
Rainham & Barking Phoenix
V.Kuyoro

Division Three

Buckhurst Way
T.Akrasi-Bonsu
1-3
Glendale
A.Ahmed
M.Shamku
W.Adebayo Lawal
Changing Lives
Y.Abdoulaye(2)
A.Alhadi
3-5
Old Parkonians A
B.Mason(2)
A.Leggett
H.Baptist
R.Kuku
Romford Flyers
S.Davie
1-5
Collier Row Wheels
J.Allen(2)
J.Stockdale
L.Fearne
R.Richards
Woodford Town Under 23s
O.Bangura(5)
A.Uzzaman(3)
R.Fernandes(3)
T.Addai(3)
A.Campbell
F.Waker
T.Johnson-Nortey
17-0
Newham & Havering Borough

Fri 1st September 2023