Results

Fri 30th September 2022

Sat 24th September 2022

Senior Division

Brimsdown
N.Brown
1-2
Jolof Sports
A.Seye
B.Ursica
Chadwell Heath Spartans
E.Fanga
1-3
Frenford Development
C.Barahona
J.Opara
T.Osifuwa
Crookz United
A.Jeng
A.Saleem
2-4
Kit Out London
A.Solomon
D.Rista
H.Amaral
M.Zanco
FC Petrocub
G.Moisei
V.Ilie
2-0
Dagenham United
May & Baker EC Reserves
A.Blake
1-4
Sporting Hackney
K.Bukleb
L.O'hara
R.Murphy
T.Springer
Oakside
0-6
Woodford East
L.Dawkins(2)
C.Maltese
H.Robinson
L.Uare
W.Letchford
Walthamstow Reserves
0-6
FC Baresi
P.Benfield(4)
R.Poku
T.Robertson

Premier Division (West)

AEK London
I.Canuto da Silvia
1-0
G7
Athletic Newham Under 23s
0-1
London Cranes
O.Innocent
Leyton City
J.Steward(6)
A.Rowe(2)
B.Matengulu
M.Furieri
10-3
Tower United
A.Mohamed(2)
A.Jama
Priory Park Rangers
A.Salama
E.Murray
J.Green
3-2
North East Lions
N.Boansi
S.Thomas

Division One

Atholl
F.Williams
M.Edmonds
2-3
Newham Wanderers
I.Assoufi
M.Zaman
R.Morais
Old Esthameians
B.Harris(3)
N.Robinson
4-2
Renegade
D.Cardoso(2)

Division Two

Barking Potters
T.Ogunleye
1-4
Snaresbrook
E.Kwame
G.Bacon
S.Hill
S.Ashman
Chadwell Heath Spartans Reserves
P-P
St Francis
FC Baresi Under 23s
H.Hafesji(2)
J.Adu
J.Ouattara
4-3
Royal Forest
J.Meader(2)
F.Carver
Lymore Gardens Reserves
W.Isoka
1-9
Old Barkabbeyans
M.Ryder(3)
D.Ferlisi(2)
J.Robinson(2)
F.Balde
R.Osborne
Woodford East Reserves
H.Carter
O.McKelvey
W.Osmond
3-1
Rainham Phoenix
S.Springall

Division Three

Chingford Harriers
D.Taylor
G.O'Hara
G.Coy
S.Lasile
4-0
Melbourne Sports
Flyers Under 21s
T.Davis
1-0
Football Club of Riverside
Frenford A
A.Andrade
I.Iguisi
K.James
R.Morley
5-2
Dagenham United Reserves
I.Khan
R.Brown
Jolof Sports Reserves
D.Adu(2)
R.Asante(2)
N.Chesmain
5-2
Buckhurst Way
D.Gbadamosi
I.AHEARNE
Romford Under 21s
J.Muir
N.Brown
T.Houlston
3-5
Newbury East
J.Milla(3)
M.Hussain
S.Hussain

Division Four

Avondale Rangers
J.Clarke
J.Powell
P.Heinen
3-5
West Essex Under 23s
J.Cole(3)
F.Ikoko
G.Morlova
Fairlop Rovers Reserves
C.Oduah(3)
D.Bruns
J.Alexander
S.Jackson
6-1
Old Esthameians Reserves
D.Harris
Inter London
F.Abdallah(2)
O.Obialo
3-2
Collier Row Wheels
L.Woodgate(2)
London APSA Under 23s
R.El Ghaibouz(4)
D.Gokou-Siakouri
5-2
Romford Under 19s
S.Toussaint
V.Agyemang
Newham & Havering Borough
C.Linton
1-3
Emerson & Upminster Reserves
B.Warner
G.Archie
T.Huggett

Essex Junior Cup - 1st Round

Blackmore First
1-3
Waltham Abbey A
Aveley Under 23s
4-2
Emerson & Upminster Saturday First
Barkingside Under 23s
0-6
Collier Row Saturday First
Cowley Community
2-1
London Park City
Freetown
0-7
Ilford Reserves
London Cranes
P-P
Wanstead
RCXI
1-3
CSM London
Something From Nothing
3-2
Belfry

Essex Junior Trophy - 1st Round

Glendale
0-4
Collier Row Reserves

London Junior Cup

Adamant
3-3aet
0-3pens
Soul
Forest Green
5-2
St Francis
Rapid Chingford
3-3
3-4pens
Wanstead
Unitey
5-2
Wapping

Fri 23rd September 2022

Wed 21st September 2022

Sat 17th September 2022

Senior Division

FC Petrocub
V.Ilie
1-6
FC Baresi
T.Robertson(3)
E.Lami
P.Benfield
R.Poku
Jolof Sports
A.Sow(2)
M.Jammeh
3-2
Kit Out London
M.Louis Montfort
R.Mudhar-Hedley
Oakside
0-2
Chadwell Heath Spartans
J.Butcher
P.Adeleye
Rapid Chingford
0-3
Frenford Development
W.Baltazar(2)
R.Murray-Whyte
Sporting Hackney
J.Gwilliams Akuwudike
K.Bukleb
L.O'hara
P.Winter
4-1
Crookz United
O.Yusuff

Premier Division (East)

Chingford Athletic
P-P
Barkingside Under 23s
Fairlop Rovers
E.Hastings
E.Morgan
J.Francis
3-2
Cowley Community
M.Tackie
R.Thompson-Cobham
Freetown
I.Bello
1-6
Aveley Under 23s
E.Sagoe(2)
F.Shipp
K.Brand
S.Omoniyi
S.Adebo
RCXI
T.Olasanoye
T.Blacky
2-1
London Park City
B.Vasile
Waltham Abbey A
N.Lawrence(2)
D.Farmer
3-1
Wapping
[EMERGENCY]
K.Olowe

Premier Division (West)

G7
H.Paposeco
J.Oghagbon
M.Akinosho
N.Sanca
4-2
Tower United
A.Mohamed(2)
North East Lions
R.Azizur(2)
J.Smith
3-1
Athletic Newham Under 23s
I.Kwaku Ofuso
Priory Park Rangers
S.Ndlovu(6)
6-1
Leyton City
J.Steward
Soul
L.Hillier
M.Brady
Z.Thomas
3-4
London Cranes
K.Sulaman(2)
B.Mwasnje
M.Kazibwe
Wanstead
1-3
AEK London
G.Gomes Souto(2)
P.Campos Machado

Division One

Atholl
R.Vincent
1-3
Forest Green
C.Daniel(2)
A.Emmanuel-De Riggs
Newham Wanderers
M.Zaman(2)
A.Gurji
3-0
Redbridge Community
Old Esthameians
0-6
Something From Nothing
C.Jean Pluche
D.Prenga
D.Adenuga
J.Gaawo
M.Innocent
S.Eguzoro
Unitey
A.Dousa(2)
I.Ravi(2)
B.Masadi
5-2
Renegade
O.Izuchukwu
W.Ismael

Division Two

Rainham Phoenix
C.Shakes(4)
S.Springall(3)
B.Broadbridge(2)
J.Shakes(2)
11-0
Barking Potters
Royal Forest
J.Meader(2)
A.Adelekan
C.Palline
F.Banin
F.Carver
J.Owers
J.Hick
9-4
Old Barkabbeyans
M.Ryder(4)
Snaresbrook
A.Gordon(3)
D.Barbier(2)
5-0
Chadwell Heath Spartans Reserves

Division Three

Buckhurst Way
W-L
Romford Under 21s
Football Club of Riverside
F.Omar-Mohamed
1-2
Dagenham United Reserves
I.Khan
L.Bennett
Jolof Sports Reserves
D.Adu
K.Dyke
K.Toure
R.Asante
4-2
Glendale
C.Mosaku
D.Choudhary
Melbourne Sports
J.Melia(2)
D.Hughes
L.Harpon
4-1
Flyers Under 21s
J.Maydell
Newbury East
C.Barnett(2)
J.Milla
S.Hussain
5-1
Frenford A
K.James

Division Four

Collier Row Wheels
F.Korimbocus(2)
J.Stockdale
O.Mogaji
4-1
Emerson & Upminster Reserves
Z.Kojo Twum
Flyers Under 23s
E.Kelly(2)
H.Sayer(2)
K.Frazer
5-1
Newham & Havering Borough
T.Watkins
London APSA Under 23s
R.El Ghaibouz(3)
S.Jama
S.Reynolds
5-1
Inter London
F.Abdallah
Old Esthameians Reserves
1-4
West Essex Under 23s
C.Farrell-Christian(2)
G.Morlova
G.SADLER -STEPHENS

Essex Premier Cup

Dagenham United
2-1
Catholic United Saturday Reserves
Walthamstow Reserves
3-4aet
Halstead Town Reserves

Essex Junior Trophy

Avondale Rangers
2-3
Durning First

Fri 16th September 2022

Wed 14th September 2022

Sat 10th September 2022

Wed 7th September 2022

Sat 3rd September 2022

Senior Division

Crookz United
P-P
Blue Marlin
Dagenham United
0-3
FC Baresi
E.Lami
P.Benfield
T.Robertson
Kit Out London
A.Solomon
K.Singh
2-4
Frenford Development
D.Olaiya(2)
G.Alves
K.Chiedozie
Lymore Gardens
A.Rashford
B.Williams
G.Mendy
3-2
Chadwell Heath Spartans
A.Hunwicks
S.Aboulainaf
Rapid Chingford
0-8
Walthamstow Reserves
M.Charles-Armstrong(3)
M.Walsh(2)
M.Osei-Saahene
P.Karimi
T.Gul
Sporting Hackney
J.Gwilliams Akuwudike(2)
R.Balogun(2)
4-2
Woodford East
B.Barr
H.Robinson

Premier Division (East)

Aveley Under 23s
P-P
Waltham Abbey A
Chingford Athletic
D.Scutt
J.Newbury-Neale
J.Flood
3-1
London Park City
R.Prutny
Cowley Community
M.Taylor
S.Taylor
2-0
Wapping

Premier Division (West)

AEK London
P.Campos Machado(3)
M.Zacarias Nascimento
4-1
London Cranes
M.Kazibwe
CSM London
F.Nyanja(2)
M.Manneh
3-2
G7
G.Reeves
R.Scott
Soul
E.Hakami
1-1
Priory Park Rangers
D.Hanson
Wanstead
0-3
North East Lions
C.Akingbade
I.Gakou
S.Thomas

Division One

Forest Green
P-P
Ilford Reserves
Kwanzas London Sport
P-P
Newham Wanderers
Renegade
A.Salah
1-1
Atholl
M.Edmonds
Something From Nothing
P-P
Unitey

Division Two

Old Barkabbeyans
P-P
ASA
Rainham Phoenix
C.Shakes
G.Obeney
S.Tormey
3-1
FC Baresi Under 23s
O.Barracks
Royal Forest
J.Owers
1-6
Snaresbrook
D.Tesfay(2)
R.Bumbra(2)
C.Huggins
W.Gleeson
St Francis
P-P
Barking Potters
Woodford East Reserves
T.Osmond(3)
T.McLaughlin
T.Fenlon
5-7
Chadwell Heath Spartans Reserves
L.Kasozi(2)
A.Ladoja
D.Johnson
I.Basri
M.Ahorbi
T.Kahatadeniya

Division Three

Buckhurst Way
D.Gbadamosi
1-3
Chingford Harriers
A.Bowring
D.Lamothe
G.Coy
Dagenham United Reserves
I.Khan
J.Akinpelu
2-2
Newbury East
C.Barnett(2)
Football Club of Riverside
P-P
Jolof Sports Reserves
Lymore Gardens Reserves
P-P
Glendale
Newbury East
P-P
Melbourne Sports

Division Four

Collier Row Wheels
L.Woodgate(2)
F.Korimbocus
L.Deacon
M.Hodgson
S.Hamoud
6-2
London APSA Under 23s
A.Mujuzi
S.Jama
Dagenham United Reserves
P-P
Fairlop Rovers Reserves
West Essex Under 23s
P-P
Inter London

Fri 2nd September 2022

Thu 1st September 2022