Results

Sat 18th December 2021

Senior Division

Chigwell Town
P-P
Chadwell Heath Spartans
CSM London
L.Barnard(3)
M.Koulibaly
4-2
Tower United
A.Jama
A.Maxamed
FC Baresi
R.Pok
T.Robertson
2-3
FC Petrocub
Jolof Sports
P-P
DTFC
Jolof Sports
P-P
Chadwell Heath Spartans
Kit Out London
M.Ortiz
1-4
Rapid Chingford
D.Romero(3)
S.Tudose
Leyton Royal
P-P
Woodford East

Premier Division

All Prospects
D.Thomas
1-5
Dagenham United
S.Mathurin(2)
G.Martin
L.Bennett
T.Ndongala
London Cranes
P-P
Oakside
London Park City
P-P
Crookz United
Wapping
P-P
Eastside
request week off

Division One

Francis Luke
P-P
Forest Green
Ilford Reserves
P-P
RCXI
Newham Wanderers
P-P
Wanstead
REQUEST WEEK OFF
Something From Nothing
P-P
Renegade

Division Two

Emerson & Upminster Reserves
R.Stringer(4)
A.Pizzey(2)
T.Onafeko
7-0
Newbury East
Old Esthameians
P-P
FHN Athletic

Division Three

Flyers Under 23s
P-P
ASA
Glendale
S.Agboola
1-1
Melbourne Sports
L.Harpon
Lymore Gardens Reserves
O.Green
R.Hussain
R.Small
T.Miller
4-2
Terin
A.Swamad
F.Abdallah
Royal Forest Reserves
P-P
Old Barkabbeyans Reserves
Together United
P-P
Harlow Inter

Division Four

Chingford Harriers
P-P
Newham & Havering Borough
Emerson & Upminster A
P-P
Avondale Rangers
Fairlop Rovers Reserves
P-P
Sporting Pillars
Newham Royals
P-P
Flyers Under 21s
Request week off
West Essex Under 23s
J.Cole(2)
D.Mincer
3-3
Dagenham United Reserves
C.Dash
M.Ibe
S.Jotey

Fenton Cup - 2nd Round

Frenford A
J.Opara(2)
W.Baltazar(2)
4-3
Lymore Gardens
G.Muhemba
R.Brown
T.Peters

Fenton Trophy - Quarter Final

Fairlop Rovers
P-P
Loughton Lions
Redbridge Community
A.Balliu
1-5
Unitey
B.Masadi(3)
A.Dousa
M.Abaker
St Francis
P-P
Rainham Working Mens Club

Sat 11th December 2021

Senior Division

Blue Marlin
T.Foster
1-3
DTFC
B.Golledge(2)
K.Hipgrave
FC Petrocub
G.Dumitru
V.Ilie
V.Chiriac
3-2
CSM London
A.Ezekiel
L.Barnard
Lymore Gardens
A.Rashford
1-0
FC Baresi
Rapid Chingford
0-0
Jolof Sports
2.30pm K/O
Tower United
A.Maxamed
S.Derria
2-3
Leyton Royal
D.Niculescu
F.Porceanu
V.Farcas
Woodford East
A.Rowe
F.Glock
2-2
Kit Out London
M.Lazaris
M.Ortiz

Premier Division

Athletic Newham Under 23s
C.Cruz Barbosa(2)
J.Runham
L.Hasani
4-0
North East Lions
1.30pm KO
Crookz United
A.Gomes
K.Madey
L.Stewart
3-1
London Cranes
M.Mutesasira
Dagenham United
D.Olanipekun
F.Cunha
2-0
London Park City
Eastside
0-6
Frenford A
K.Gravillis(3)
D.Olaiya
R.Khan
W.Baltazar
Oakside
W-L
All Prospects

Division One

Belfry
R.O'Connell(2)
D.Osborne
W.James
4-1
Renegade
D.Thwala
Kwanzas London Sport
5-3
Francis Luke
K.Cassius
L.Da silva
R.Roberts
Newham Wanderers
R.Morais
1-6
Ilford Reserves
A.Cheraitia(2)
J.Newbury-Neale
J.Sulola
M.Lipetz
R.Obe
RCXI
A.Ojo
M.Temitayo
2-1
Forest Green
Wanstead
Z.Balogh(2)
J.Nicolas
3-2
Cowley Community
C.Wright
M.Taylor

Division Two

Loughton Lions
T.Osmond(4)
O.McKelvey
5-4
Redbridge Community
A.Balliu(3)
M.Butkus
Rainham Working Mens Club
M.Humphreys
1-1
Emerson & Upminster Reserves
R.Braybrooke
Royal Forest
W-L
St Francis
Ryan Under 23s
M.Tavares Dias
M.Mouskoundz
2-1
FHN Athletic
M.Appiah
2:45pm K/O
Unitey
B.Masadi
D.Otley
M.Abaker
3-2
Fairlop Rovers
D.Scutt
H.Oliver

Division Three

ASA
0-5
Royal Forest Reserves
T.Alexander(2)
E.Coughlan
R.Grove
S.Latif
Flyers Under 23s
J.Adu
1-4
FC Baresi Under 23s
Z.Aliane(2)
H.Hafesji
M.Delkic
Harlow Inter
K.Mendez(2)
L.Haughton(2)
4-5
Old Barkabbeyans Reserves
M.Ryder(3)
J.Elliott
K.Meta
2.30pm KO
Melbourne Sports
J.Chamberlain(2)
T.Le Poidevin(2)
J.Green
5-2
Together United
F.Banin
R.Green
Terin
F.Abdallah
S.Shekh
2-6
Glendale
M.Gueye(3)
A.Szabo
M.Shamku
V.Correia

Division Four

Avondale Rangers
J.Whitbread
P.Heinen
3-5
West Essex Under 23s
J.Cole(4)
Dagenham United Reserves
C.Dash(3)
A.Jalloh
M.Soumare
5-1
Newham Royals
Newham & Havering Borough
P-P
Emerson & Upminster A
Sporting Pillars
0-0
Chingford Harriers

Fenton Cup - 2nd Round

Chadwell Heath Spartans
0-0
Barkingside A
At Mayfield Leisure Centre, Goodmayes
3-4 on penalties

Sat 4th December 2021

Senior Division

Chigwell Town
H.Tew-Robinson(3)
J.Odoki
J.Creasey
5-2
Tower United
A.Maxamed
CSM London
0-2
DTFC
J.Kissiedu
K.Bondjanga
FC Baresi
0-0
Rapid Chingford
Jolof Sports
P.Ndiaye(2)
2-2
Woodford East
C.Maltese(2)
Kit Out London
M.Ortiz(2)
D.Muamba
M.Louis Montfort
4-4
Blue Marlin
S.Campbell(2)
F.Ghazanfar
J.Morris
Leyton Royal
A.Cosma
B.Octavian Toana
2-3
FC Petrocub
V.Ilie(2)
G.Dumitru
Lymore Gardens
A.Rashford(3)
D.Roberts
4-0
Chadwell Heath Spartans

Premier Division

Frenford A
I.Iguisi(3)
D.Olaiya
5-0
Athletic Newham Under 23s
London Cranes
M.Sendawula(4)
M.Mutesasira(2)
A.Sebyala
B.Mwasnje
8-2
All Prospects
M.Kasongo
T.Smith Grant
London Park City
A-A
Oakside
Serious injury
North East Lions
S.Thomas
T.Benjamin
2-3
Dagenham United
T.Buntin(2)
D.Olanipekun
Wapping
J.Mills-Smith
1-1
Crookz United
S.Trah
At Castle Green, Dagenham

Division One

Cowley Community
C.Wright(2)
L.Bakare
3-1
Ilford Reserves
R.Clements
Kwanzas London Sport
3-0
Forest Green
Newham Wanderers
R.Morais
1-1
Renegade
A.Salah
RCXI
A.Matthews(2)
2-3
Francis Luke
K.Cassius(2)
A.Rowe
Something From Nothing
W-L
Barkingside A
Wanstead
E.Lami
1-2
Belfry
L.MacDonald
R.Bourne

Division Two

Emerson & Upminster Reserves
0-5
Unitey
A.Dousa(3)
B.Masadi
I.Ravi
Loughton Lions
H.Drew
1-7
FHN Athletic
K.Mckoy(3)
.Mushambadope
J.OHare
M.Appiah
T.Fordjoe
Rainham Working Mens Club
W-L
Newbury East
Redbridge Community
W-L
Ryan Under 23s
St Francis
0-2
Old Esthameians
N.Goncalves(2)

Division Three

Buckhurst Way
T.Richardson
1-6
Melbourne Sports
T.Conroy(4)
J.Chamberlain
J.Green
FC Baresi Under 23s
K.Jean-Baptiste
1-1
Royal Forest Reserves
T.Alexander
Glendale
A.Szabo(2)
M.Shamku
3-1
ASA
A.Haider
Old Barkabbeyans Reserves
W-L
Harlow Inter
Terin
A.Swamad(2)
E.Adade(2)
N.Salim
5-10
Lymore Gardens Reserves
R.Small(3)
W.Isoka(3)
E.Dinnal-Treasure(2)
O.Green
R.Hussain
Together United
S.Kweya(3)
F.Banin(2)
C.Marcel
I.Clarke
R.Green
8-3
Flyers Under 23s
E.Sowonola(2)
T.Vaughan

Division Four

Chingford Harriers
D.Lamothe(2)
S.Yusuf(2)
D.Birchnall
N.Shawyer
6-1
West Essex Under 23s
J.Cole
Emerson & Upminster A
G.Ashworth
T.Olasanoye
2-0
Sporting Pillars
Fairlop Rovers Reserves
0-5
Dagenham United Reserves
C.Dash(2)
M.Soumare
P.Eboegbulem
T.Leon
Flyers Under 21s
A.Grant
S.Maydell
T.O’Sullivan
3-1
Avondale Rangers
Newham Royals
L-W
Newham & Havering Borough