Results

Sat 17th October 2020

League, Senior Division

DTFC
B.Golledge(2)
J.Kissiedu(2)
J.Francis
K.Bishop
K.Hipgrave
7-0
All Prospects
Lymore Gardens
D.Roberts
1-0
London Cranes
West Essex Reserves
1-1
Chigwell Town
R.Chimes

League, Division One

Eastside
M.Dager(2)
J.Odutulu
J.Mandeng-Fotabong
4-0
London Park City
Frenford A
A-A
Kwanzas London Sport
Kit Out London
A.Kakumanu
1-2
Leyton Royal
B.Toana(2)
Woodford East
J.Collier(2)
B.Barr
S.Bellamy
W.Letchford
5-6
Chadwell Heath Spartans
M.Nketia(2)
R.Matabaro(2)
J.Alexander
R.Hodgson

League, Division Two

Barkingside A
J.Dingli(2)
2-4
Unitey
A.Agyemang
A.Davies
D.Otley
S.Owamoboye
Belfry
G.Ogunwomoju(2)
J.Lynch
L.Rix
4-1
Newham Wanderers
J.Mendes
Chingford Athletic A
E.Kelly
2-3
Cowley Community
C.Wright(2)
R.Thompson-Cobham
Dagenham United
0-1
Rainham Working Mens Club
S.Tormey
Old Esthameians
N.Robinson
1-1
Royal Forest
T.Osmond

League, Division Three

FHN Athletic
C.Regisford(2)
T.Fordjoe(2)
M.Sheikhnor
O.Egbejale
6-2
Lymore Gardens Reserves
S.Willis(2)
Flyers Under 23s
0-1
Glendale
M.Shamku
Loughton Lions
A.Nicoll
C.Harper
J.Wood
J.Conner
W.Osmond
5-0
Epping United
Melbourne Sports
A.Armah
C.Marsh
2-2
ASA
B.Viswa
M.Montfort
Old Barkabbeyans Reserves
0-3
Fairlop Rovers
E.Simmonds
H.Oliver
J.Kibblewhite

League, Division Four

Avondale Rangers
0-4
Chingford Harriers
J.Kemp(2)
A.Bowring
B.Beech
Collier Row A
0-2
Royal Forest Reserves
J.Warren
W.Asenso
Dagenham United Reserves
L.Bennett
M.Whitelock
2-4
Emerson United Reserves
R.Braybrooke(2)
J.Reeve
J.Gibbins
Newham Royals
A.Peters
A.Adade
D.Lay
R.Asante
5-0
Brentwood United Reserves

London Junior Cup

Imperial Collage Old Boys 1st
0-3
FC Petrocub
FC Leytonstone
L-W
St Francis
Blue Marlin
6-0
Wanderers Res
Custom House United
1-7
Old Plymouthians 1st
Forest Green
2-6
FC Baresi
Jolof Sports
4-0
Yorxeter
Rapid Chingford
3-2
Bailey Football Academy
Wapping
1-1
F.C. Marylebone Seniors
4-1 on penalties

Sat 10th October 2020

League, Senior Division

Blue Marlin
0-2
FC Baresi
A.Hatch
D.Conteh
Chigwell Town
J.Lye(2)
R.Chimes(2)
J.Donnelly
5-3
Tower United
A.Maxamed(2)
A.Sabriye
Rapid Chingford
B.Galan(2)
A.Boga
D.Aenasoaie
4-3
FC Petrocub
M.Volosin
N.Gutu
V.Chiriac

League, Division One

Eastside
J.Mandeng-Fotabong(2)
L.Amadi(2)
M.Dager(2)
6-2
Francis Luke
J.Mcnroe
S.Djop
2.30pm k/o at Mabley Green
Kwanzas London Sport
A.Semedo
1-2
Leyton Royal
B.Toana
G.State
London Park City
B.Joseph
1-3
Woodford East
B.Barr
J.Collier
M.Stacey
North East Lions
R.Azizur(3)
A.Abbott
4-3
Wapping
A.Ameer
G.Muhemba
S.Noor

League, Division Two

Chingford Athletic A
E.Kelly(3)
H.Miller
S.Edwards
5-0
Old Esthameians
Cowley Community
A.Gentle
K.Cargill
2-1
Unitey
A.Agyemang
Forest Green
0-11
Belfry
D.Osborne(3)
J.Lynch(3)
S.Paterson(3)
L.Macdonald
M.Ayoola
Newham Wanderers
B.Harris
H.Jalo
M.Rodrigues
3-0
St Francis
Royal Forest
B.Fuschillo
M.Cannon
2-2
Dagenham United
L.Bennett
R.Silva

League, Division Three

Fairlop Rovers
G.Birch
L.Goodman
2-2
ASA
I.Bahadur
S.Senthan
FHN Athletic
O.Adebayo
O.Egbejale
3-2
Bailey Football Academy
F.Umar
M.Burkhari
Flyers Under 23s
E.Kelly
T.Vaughan
2-3
Old Barkabbeyans Reserves
K.Meta(2)
S.Thompson
Glendale
E.Apraku
M.Gueye
V.Correia
3-5
Melbourne Sports
A.Armah(3)
A.Nuralt
J.Green
Loughton Lions
G.Bird(2)
W.Osmond(2)
C.Harper
R.Hazell
6-1
Lymore Gardens Reserves

League, Division Four

Brentwood United Reserves
C.Goom
J.Southam
S.Bentley
3-5
Together United
S.Kweya(3)
F.Banin(2)
Emerson United Reserves
S.Scott
1-1
Avondale Rangers
A.Friend
Newham Royals
G.Brickley
1-4
Collier Row A
A.Vascan
C.Brown
P.Adeleye
R.Vinda
Royal Forest Reserves
A.Ukwunnah
J.Trainor
2-0
Dagenham United Reserves

Essex Junior Cup - 1st Round

Leytonstone United
4-1
All Prospects
DTFC
1-2
Dunmow Town
Jolof Sports
4-1
CSM London
Lymore Gardens
3-1
Collier row Reserves
At Parmiters Sports Ground
West Essex Reserves
4-0
Toby Reserves

Essex Junior Trophy - 1st Round

Custom House United
2-7
Chadwell Heath Spartans
Frenford A
2-4
Barkingside A

Sat 3rd October 2020

League, Senior Division

CSM London
R.Danchev
1-4
Blue Marlin
J.Mills-Smith(3)
T.Robinson
DTFC
J.Kissiedu(3)
B.Golledge(2)
K.Hipgrave(2)
7-0
FC Petrocub
FC Baresi
A.Shikheey(2)
A.Khan
D.Conteh
M.Smith
5-4
Chigwell Town
D.Heaney
J.Creasey
J.Lye
M.Howe
Jolof Sports
M.Jamanca(2)
A.Diop
M.Sene
P.Ndiaye
5-1
All Prospects
P.Esanbor
London Cranes
M.Sendawula(2)
F.Karyngo
S.Sibasa
V.Djeikuyi
5-2
Tower United
A.Yousef
M.Hassan
Lymore Gardens
D.Roberts
1-2
West Essex Reserves
M.Iley
M.Arthur

League, Division One

Chadwell Heath Spartans
R.Reid(2)
C.Roberts
M.Martins
N.Hunwicks
R.Hodgson
T.Callagher
7-1
North East Lions
L.Blake
Kit Out London
A.Kakumanu(2)
D.Kitambo
E.Rusnak
L.Jacobs
M.Rahimi
O.Akala
7-1
Francis Luke
F.Luke
Kwanzas London Sport
3-4
Eastside
M.Dager(2)
L.Amadi
W.Ghenda
Leyton Royal
B.Toana
C.Capatina
2-1
London Park City
M.Hamdard
Woodford East
B.Smith
B.Barr
C.Maltese
3-1
Frenford A
W.Tom

League, Division Two

Barkingside A
P-P
Royal Forest
w/p
Belfry
P-P
Cowley Community
w/p
Dagenham United
R.Varela(2)
B.Johnson
G.Martin
O.Ogunjobi
5-4
Forest Green
S.Browne(2)
A.Meragan
L.Tavares
Newham Wanderers
P-P
Chingford Athletic A
w/p
Rainham Working Mens Club
A-A
Unitey
St Francis
P-P
Old Esthameians
w/p

League, Division Three

Bailey Football Academy
P-P
Epping United
w/p
Flyers Under 23s
0-4
Fairlop Rovers
L.Goodman(2)
B.Dillon
J.Kibblewhite
Loughton Lions
0-1
Glendale
M.Gueye
Melbourne Sports
K.Tatham
R.Barker
2-4
FHN Athletic
D.Ohuruogu
D.Ashford-Quaye
O.Adebayo
O.Egbejale
Old Barkabbeyans Reserves
0-0
Lymore Gardens Reserves

League, Division Four

Avondale Rangers
J.Clarke(3)
J.Whitbread
4-2
Newham Royals
J.Brickley
P.Norman
Chingford Harriers
P-P
Emerson United Reserves
w/p
Collier Row A
P-P
Brentwood United Reserves
w/p
Dagenham United Reserves
H.Dodoo(2)
A.El-Kaouny
3-1
Together United
C.Marcel