Scorers Chart

Overall Scorers Chart (All competitions)

Rating Name Team Goals
1 Chris Stowe Colebrook Royals 40
2 Danny Morgan Old Esthameians 38
3 Paul Wooster Custom House 30
4 Ashley Somers Colebrook Royals Reserves 29
5 Harry Chalk Grove United 27
= Jeffrey Cobblah Jolof Sports Club 27
6 Gary Murray Chingford Athletic 24
7 Fuad Ibrahim Wapping 23
8 Izunna Ogedi-uzokwe Cowley Community 22
9 Will Osmond Chigwell Rovers 21
= Daniel Vearer London Falcons 21
= Ricky White Ryan Reserves 21
10 Charlie Georgiou Blue Marlin 20
= Charlie Heatley Chingford Athletic 20
11 Robbie Carter Colebrook Royals Reserves 18
12 Jack Hall St Francis 16
= Shaun Vickers Old Esthameians Reserves 16
13 Kristos February Forest Green 15
= Sam Wilkinson Custom House 15
14 Muhammed Ndow Jolof Sports Club 14
= Lee Vickers Old Esthameians Reserves 14
15 Jerard Cabey St Francis 13
= Edwin Jabbari Chingford Harriers 13
= Wayne Matthews Melbourne Sports 13
= Adel Mouaden Wapping 13
= Adam Norris West Essex Reserves 13
= Abdulwahid Zerkouki Wapping 13
16 Jermeel Jno-baptiste United London 12
= Ricky Stewart Forest Green 12
17 Alex Booker Old Esthameians Reserves 11
= William Cox Brentwood United Reserves 11
= Marcel Destouche Forest Green 11
= Aaron French Chingford Athletic Reserves 11
= Michael Johnson Chingford Athletic Reserves 11
= Callum Kennedy Three Colts 11
= Timi Uthuman Olaniyan Old Barkabbeyans Reserves 11
= Lloyd Renvoize West Essex Reserves 11
= John Shubert Melbourne Sports 11
= Mark Wright Colebrook Royals 11
18 Kelvin Bartlett Custom House 10
= Ryan Cornelius Ryan Reserves 10
= Nathan Desnoes Blue Marlin 10
= Kirk Hodgskin Royal Forest 10
= Amal Kakumanu East Ham International 10
= Lee Niven Ferns Seniors 10
= Neil Robinson Old Esthameians 10
= Billy Texeira United London 10
= Jamie Wooster Custom House 10
19 Samuel Garrett Inter Plaistow 9
= Modou Jammeh Jolof Sports Club 9
= Paul Regan Avondale Rangers 9
= Dylan Roberts Lymore Gardens 9
= Hristo Sirakov Kitroom 9
= James Smith Chigwell Rovers 9
= Ryan Williams Ryan Reserves 9
= Olajide Yusuff Sporting Hackney Reserves 9
20 Ayoola Asisake Ryan Reserves 8
= Lloyd Boateng Forest Green 8
= Marlon Corbin Forest Green 8
= Jason Fox Three Colts 8
= Seb Gardiner London Falcons 8
= Benjamin George St Francis Reserves 8
= Connor Goom Wanstead Warriors 8
= Mohammed Hussain Wapping 8
= Barni Lakhan Singh Sabha Barking 8
= Daniel Lister Upminster Reserves 8
= Jermaine O\'neill Brentwood United Reserves 8
= Richard Smith Newham Royals 8
= Danny Vass Inter Plaistow 8
= Emmanuel Wazola United London 8
21 Daniel Ailey St Johns Deaf 7
= Robert Ashdown Flyers 7
= Michael Boahene Chingford Athletic Reserves 7
= Rodney Capemba Cowley Community 7
= James Clarke St Johns Deaf 7
= Marios Costi St Johns Deaf 7
= Justin Cummins Kitroom 7
= Luke Haydon Colebrook Royals Reserves 7
= Stevie Hedditch Newham Royals 7
= John Hughes Grove United 7
= Josh Hunt St Francis Reserves 7
= Thomas Jakob Three Colts 7
= Sofyan Khalfi East Ham International 7
= Jack Miles West Essex Reserves 7
= Isaac Olaleye Blue Marlin 7
= Bradley Routledge Custom House 7
= Sean Thomas Rainham Working Mens Club 7
= Kemar Thompson Wapping 7
= Bradley Wyatt Chigwell Rovers 7
22 Kinnock Ackuaku Singh Sabha Barking 6
= Ayman Ahmed Jolof Sports Club 6
= Jason Anthony London Falcons 6
= Richard Blackwell Three Colts 6
= Callum Bloss West Essex Reserves 6
= Thomas Boomsma Old Esthameians Reserves 6
= George Brislen-hall Colebrook Royals 6
= Jesus Burgos Paniagua Jolof Sports Club 6
= Luke Charge Royal Forest 6
= Huseyin Er St Johns Deaf 6
= Warren Isoka Lymore Gardens 6
= Matthew Judge Colebrook Royals 6
= Greg Justham Melbourne Sports 6
= George Ketoka-olongo United London 6
= Michael Konis Lymore Gardens 6
= Tony David Maynard Rainham Working Mens Club 6
= Lewis Mccarthy Kitroom 6
= Will Pendley Grove United 6
= Jamie Redington Ferns Seniors 6
= Teriq Roberts-wright Lymore Gardens 6
= Sam Stichbury Newham Royals 6
= Samuel Taylor Royal Forest 6
= Billy Tiff Wapping 6
23 Robert Lee Adams Newham Royals 5
= James Baxter LOASS 5
= Richard Bazley Custom House 5
= Dion Bishop Colebrook Royals Reserves 5
= James Clarke Chingford Athletic Reserves 5
= Sean Clarke Chingford Athletic Reserves 5
= Francesco Egbulefu Old Esthameians 5
= John Elmes Colebrook Royals 5
= Jack Field Custom House 5
= Ashley Godwin Lymore Gardens 5
= Lee Hattam Flyers 5
= Sean Howe Ferns Seniors 5
= Kahlil Kirwan-meade Chingford Athletic Reserves 5
= Jack Morgan Old Esthameians 5
= Oswald Nyahunda Singh Sabha Barking 5
= Felix Onyango Sporting Hackney Reserves 5
= Desmond Owusu Kitroom 5
= Sam Paterson United London 5
= Steven Porter St Francis 5
= Harry Rouse London Falcons 5
= Mathius Sendawula Kitgum Boys 5
= Nicholas Shawyer Chingford Harriers 5
= Paddy Sheehy Colebrook Royals Reserves 5
= Krishan Singh Singh Sabha Barking 5
= John Taylor Glendale 5
= Warren Taylor Upminster Reserves 5
= Anton Trice Chingford Athletic 5
= Chris Wilby Ferns Seniors 5
24 Lucas Adeyefa Rainham Working Mens Club 4
= Rasheed Allen Inter Plaistow 4
= Dillon Anderson Rainham Working Mens Club 4
= Chibueze Anyaegbu Blue Marlin 4
= Lekan Bakare Cowley Community 4
= Lee Benjamin Lymore Gardens 4
= Nicky Blackwell Three Colts 4
= Tosin Blacky Inter Plaistow 4
= Isma Bukemya Kitgum Boys 4
= Joseph Chege Kitgum Boys 4
= George Coffey Old Esthameians Reserves 4
= Marcus Dadson Melbourne Sports 4
= John David-bradley Old Esthameians 4
= Valentine Djeikuyi Ngaham Kitgum Boys 4
= Adam Eastick Chingford Harriers 4
= Terence Elliott-cooper Royal Forest 4
= Orane Fisher Forest Green 4
= Josh Flood West Essex Reserves 4
= Sam French Chingford Athletic Reserves 4
= Samraj Gill East Ham International 4
= William Gleeson Chingford Athletic 4
= Kane Greene Ferns Seniors 4
= Ricky Hall Glendale 4
= Chris Harper Avondale Rangers 4
= Shaun Harvey Singh Sabha Barking 4
= Michael Hay Chingford Athletic 4
= Tony Hirst Flyers 4
= Denis Karmaj Kitroom 4
= Mohamed Kidia Kitroom 4
= Zack Killoran Upminster Reserves 4
= Aboubakar Kone United London 4
= Lance Ledgister United London 4
= Warren Lynch Forest Green 4
= Serigne Tacko Mbengue Jolof Sports Club 4
= Charlie Morris Brentwood United Reserves 4
= Armel Njonga Jolof Sports Club 4
= Tola Oyerokun Old Barkabbeyans Reserves 4
= Jason O\'hare Inter Plaistow 4
= Casey Parram Inter Plaistow 4
= Tom Pearce Chingford Athletic 4
= Mabz Rahman Custom House 4
= Tyler Rothon Flyers 4
= Billy Rungay Grove United 4
= Charles Saunders West Essex Reserves 4
= Ahmadou Seye Jolof Sports Club 4
= Nicky Steward Colebrook Royals 4
= Matthew Taylor Upminster Reserves 4
= Josh Trainor Chingford Athletic Reserves 4
= Jamel Walters Melbourne Sports 4
= David Watson Three Colts 4
= George Wickings West Essex Reserves 4
= Adam Young Colebrook Royals Reserves 4
25 Daniel Aggio Grove United 3
= Ruben Alves Sporting Hackney Reserves 3
= Michael Aramide Rainham Working Mens Club 3
= Boris Backer Kitgum Boys 3
= Darnell Baptiste East Ham International 3
= James Barlow Chigwell Rovers 3
= Yusuf Bello Cowley Community 3
= James Blake Kitroom 3
= Tom Bonnett Upminster Reserves 3
= Curtis Brown Forest Green 3
= Julian Bryant Three Colts 3
= George Bunce Blue Marlin 3
= Scott Campbell Blue Marlin 3
= Harry Coffey Old Esthameians Reserves 3
= Jason Collins Flyers 3
= Tony Craske Avondale Rangers 3
= Robert Davies Colebrook Royals 3
= Jibrial Davies-reaz Chingford Athletic Reserves 3
= Wesley De Oliveira Singh Sabha Barking 3
= Kieran Dilworth United London 3
= Jake Evans Old Esthameians 3
= Daniel Ezeorji Flyers 3
= Nathaniel Foster Wapping 3
= Kadeem Francis Melbourne Sports 3
= Adam Friend Avondale Rangers 3
= Lewis Frost Old Esthameians 3
= Matthew Game Old Esthameians 3
= Matthew Hamilton Blue Marlin 3
= Matt Humphreys Rainham Working Mens Club 3
= Ryan Jewell St Francis Reserves 3
= Marlon Joseph Ryan Reserves 3
= Zaikhan Kazley Chingford Athletic 3
= Graham Learner Avondale Rangers 3
= Kimarhie Lee St Johns Deaf 3
= Ryan Lincoln Melbourne Sports 3
= Scott Lincoln Melbourne Sports 3
= David Andrew Livie Chingford Athletic 3
= Farren Lloyd Avondale Rangers 3
= Mustafa Lubwama Kitgum Boys 3
= Jack Luck Three Colts 3
= Demetri Marcus Kitroom 3
= Brandon Mccarthy United London 3
= Jason Mclean St Johns Deaf 3
= Rene Paul Moret Melbourne Sports 3
= Ethan Morris Blue Marlin 3
= Craig Newman Upminster Reserves 3
= Patrick Okoji Flyers 3
= Simon Omope United London 3
= Gabriel Onireti Cowley Community 3
= Edward O\'brian Wanstead Warriors 3
= Paul Roberts Lymore Gardens 3
= Charlie Saywood Chigwell Rovers 3
= Aaron Scott Grove United 3
= Yener Sigirtmac St Johns Deaf 3
= Jack Smerdon Old Esthameians Reserves 3
= Robert Stapleton LOASS 3
= Joel Stichbury Newham Royals 3
= Kasule Sulaman Kitgum Boys 3
= Jack Swaby Flyers 3
= Ben Tomlin Flyers 3
= Sam Tulley Blue Marlin 3
= David Walsh Sporting Hackney Reserves 3
= Ken Wampamba Kitgum Boys 3
= Sean Watson Flyers 3
= Henry Williams London Falcons 3
= Robert Wooster Custom House 3
= Sean Wyatt Chigwell Rovers 3
= Kamel Zaiter Kitroom 3
26 Michael Adams Grove United 2
= Nathan Ahmet Ryan Reserves 2
= Terry Allen Glendale 2
= Andre Anthony London Falcons 2
= Seydou Ba Jolof Sports Club 2
= Charlie Barrett Brentwood United Reserves 2
= Daniel Berru Rainham Working Mens Club 2
= Rakeim Blaize Inter Plaistow 2
= John Bradley St Francis Reserves 2
= Bertie Brayley Colebrook Royals 2
= Ben Brown Rainham Working Mens Club 2
= Elliott Brown Three Colts 2
= Raj Bumbra Kitroom 2
= Matthew Byfield St Johns Deaf 2
= Barry Charalambous Sporting Hackney Reserves 2
= Charlie Clarke Custom House 2
= Stephen Claxton Flyers 2
= Shaun Cook Rainham Working Mens Club 2
= Ben Cooper Colebrook Royals 2
= Christopher Cuming Newham Royals 2
= Matthew Daley Three Colts 2
= Tommaso Dalla Costa East Ham International 2
= Ross Damrell LOASS 2
= Terrence De Souza East Ham International 2
= Shane Devanta Sporting Hackney Reserves 2
= Byron Down St Johns Deaf 2
= Ruben Duarte Singh Sabha Barking 2
= Darren Dunne St Johns Deaf 2
= Hayden Edwards-watson LOASS 2
= Kourosh Eliyon Sporting Hackney Reserves 2
= Robert Evans St Francis Reserves 2
= Arthur Ferreira United London 2
= Harvey Fielding Brentwood United Reserves 2
= Joseph Flack Old Esthameians 2
= Yanis Fuala Ryan Reserves 2
= Luke Paul Gabriel Old Barkabbeyans Reserves 2
= Abraham Gassama Jolof Sports Club 2
= Todd Glister Avondale Rangers 2
= Samuel Gregory Royal Forest 2
= Mouhamed Gueye Glendale 2
= Paul Gunn Lymore Gardens 2
= Jordan Aaron Hamilton Singh Sabha Barking 2
= Neil Hankin Flyers 2
= Charlie Hazelwood Upminster Reserves 2
= Luke Hibberd Avondale Rangers 2
= John Hitchens Cowley Community 2
= Andrew Hogan Chingford Harriers 2
= Billy Howe Ferns Seniors 2
= Alfie Hutson Chigwell Rovers 2
= Gerard Ishiekwene Brentwood United Reserves 2
= David Jarchlou St Johns Deaf 2
= Nojeem Jay Sporting Hackney Reserves 2
= Lee Julier Brentwood United Reserves 2
= James Kane Three Colts 2
= Louis Kane Inter Plaistow 2
= Tom Kavanagh Chingford Athletic 2
= Michael Kemp East Ham International 2
= Richard Klein Colebrook Royals 2
= Tom Laker Royal Forest 2
= Kane Lesforis-gowdie St Francis 2
= Jack Lockwood Rainham Working Mens Club 2
= Ben Lowes Grove United 2
= Shaiquan Maisara United London 2
= Frankie Markham Old Esthameians 2
= Andrew Mbewe Singh Sabha Barking 2
= Ralph Mcbaiden Chingford Athletic 2
= Liam Mcintosh Avondale Rangers 2
= Jake Mcmullen St Francis 2
= Chris Mcnicholas Sporting Hackney Reserves 2
= Bradley Melville Ryan Reserves 2
= Klodan Meta Old Barkabbeyans Reserves 2
= Matthew Michelle Wanstead Warriors 2
= Michael Mignot Chingford Athletic 2
= Harry Miller Chingford Athletic Reserves 2
= Marvin Miller Melbourne Sports 2
= Ali Mohamed East Ham International 2
= Daniel Moody Colebrook Royals Reserves 2
= Andrew Mooney Cowley Community 2
= Mark Morris Lymore Gardens 2
= Mathew Mugisha Kitgum Boys 2
= Mohammed Namoun Sporting Hackney Reserves 2
= Sam Naylor Grove United 2
= Liam Newman Upminster Reserves 2
= Shamsun Noor Wapping 2
= Ryan O\'carroll Lymore Gardens 2
= Sameer Patel Kitroom 2
= Joshua Pereira-barker St Francis 2
= Scott Perkins Old Esthameians 2
= Romelle Pile Forest Green 2
= Luke Primett Chingford Athletic Reserves 2
= Charles Quartey-gyamfi East Ham International 2
= Jamie Rolt Colebrook Royals Reserves 2
= Charlie Rouse London Falcons 2
= Michael Ryder LOASS 2
= Amandeep Sanghera East Ham International 2
= David Sangolo Singh Sabha Barking 2
= Muharrem Sener Glendale 2
= Max Shuttleworth Old Esthameians Reserves 2
= Patryk Sienkiewicz Chingford Athletic Reserves 2
= Dennis Ssuubi Kitgum Boys 2
= Matthew Stacey Colebrook Royals Reserves 2
= Leon Sterling Singh Sabha Barking 2
= Robert Sulkowski Glendale 2
= Adam Tebbani Ryan Reserves 2
= Abderrahmane Teladjati Wapping 2
= Jaegar Thompson Ryan Reserves 2
= Adam Turner Custom House 2
= Patrick Waites Three Colts 2
= Craig Wallace Ferns Seniors 2
= Shafik Walusimbi Kitgum Boys 2
= George Watmough Chingford Athletic 2
= Scott Williams Old Esthameians 2
= Jack Wilson-jones Old Esthameians 2
= Blake Young Colebrook Royals Reserves 2
27 Gary Adams Newham Royals 1
= Shayne Aglae St Francis Reserves 1
= Kamrul Ahmed Wapping 1
= Lee Alger Rainham Working Mens Club 1
= Tony Allen Colebrook Royals 1
= Travaise Allison London Falcons 1
= Davion Anderson Inter Plaistow 1
= Christoper Andrews Old Esthameians 1
= Jerome Anthony Wapping 1
= Luke Appleton Flyers 1
= Luke Arnold Chingford Athletic 1
= Christian Baffour-akoto Singh Sabha Barking 1
= Abiodun Bailey Old Barkabbeyans Reserves 1
= Prakas Balakrishnan Singh Sabha Barking 1
= Enis Balaman Ryan Reserves 1
= Willys Balende Jolof Sports Club 1
= Shane Baptiste Chingford Athletic 1
= James Baum Royal Forest 1
= Emmanuel Benjamin United London 1
= Taranjit Birring Singh Sabha Barking 1
= Ryan Blackwell Ryan Reserves 1
= Karl Blake Wapping 1
= Kristiyan Bonev Glendale 1
= Chris Booker Old Esthameians Reserves 1
= Joe Boot Glendale 1
= Ben Bowers Sporting Hackney Reserves 1
= Matthew Boyce Chigwell Rovers 1
= Glen Brickley Newham Royals 1
= Callum Brierly Old Esthameians 1
= Dominic Bright Upminster Reserves 1
= Lee Brown Flyers 1
= Thom Bryan Cowley Community 1
= Jonathan Buck Old Barkabbeyans Reserves 1
= Terry Budge London Falcons 1
= Michael Bundock West Essex Reserves 1
= Harry Burgess East Ham International 1
= Sam Burton LOASS 1
= Thomas Byrne Avondale Rangers 1
= Daniel Carrig Royal Forest 1
= Jakk Carver West Essex Reserves 1
= Joao Casimiro Forest Green 1
= Lee Chambers Cowley Community 1
= Jordan Childs Colebrook Royals 1
= Simeon Clark Lymore Gardens 1
= Thomas Clarke St Francis Reserves 1
= Joseph Cloake Chingford Athletic Reserves 1
= Ricky Cohen Wanstead Warriors 1
= Robert Crane Kitroom 1
= David Crocker Old Esthameians 1
= Jason Croney Brentwood United Reserves 1
= Peter Crouch Newham Royals 1
= Myles Croxford LOASS 1
= Liam Cullen Colebrook Royals Reserves 1
= Jake Cuthbert Chigwell Rovers 1
= Harry Dahler Old Barkabbeyans Reserves 1
= Thomas Darcy Chigwell Rovers 1
= Adam Davies West Essex Reserves 1
= Max Davies Upminster Reserves 1
= Mitchell Denahy Ryan Reserves 1
= Daniel Denton Chingford Harriers 1
= Luke Dickens LOASS 1
= Freddie Drew Royal Forest 1
= Scott Dunn Upminster Reserves 1
= Luke Edmead Chingford Harriers 1
= Craig Ellis Rainham Working Mens Club 1
= Matthew Englezou Avondale Rangers 1
= Kieran English Grove United 1
= Matthew Evans Blue Marlin 1
= Emmanuel Eze-elijah Singh Sabha Barking 1
= Mark Farinha Cowley Community 1
= Shaun Farrow Grove United 1
= Diogo Feiteina Rainham Working Mens Club 1
= Adam Ferdinandi Chingford Harriers 1
= Dan Fisher Colebrook Royals 1
= Lamin Fofana United London 1
= Lewis Forman Blue Marlin 1
= Darren Francis Forest Green 1
= Ross Gale West Essex Reserves 1
= Ryan Garvey Chingford Athletic 1
= Liam Gibson Avondale Rangers 1
= Alex Glover Old Barkabbeyans Reserves 1
= Peter Glynn Sporting Hackney Reserves 1
= Robert Gold Ryan Reserves 1
= Alassane Gomis Jolof Sports Club 1
= Lee Goom Wanstead Warriors 1
= Robel Grant Singh Sabha Barking 1
= Elliott Green Blue Marlin 1
= Jordan Green Melbourne Sports 1
= Marcel Green Lymore Gardens 1
= Stanley Green United London 1
= Jake Greene Brentwood United Reserves 1
= Kristopher Griffin Custom House 1
= Joel Griffiths United London 1
= Joe Grimmer Ryan Reserves 1
= Jake Hammatt Brentwood United Reserves 1
= Anthony Hanchard Ryan Reserves 1
= Shaun Harding Newham Royals 1
= Conor Harrington Cowley Community 1
= Ryan Hart Wanstead Warriors 1
= Lukman Hasan Kitroom 1
= Harjeet Heer East Ham International 1
= Wayne Helim Brentwood United Reserves 1
= Alex Henderson East Ham International 1
= Anthony Hill Wanstead Warriors 1
= Perry Hollingsworth Chigwell Rovers 1
= Jamie Howe Flyers 1
= Christopher Hubble Old Barkabbeyans Reserves 1
= Hamza Hussain Wapping 1
= Dwayne Hutchinson Avondale Rangers 1
= Kemari Hypolite East Ham International 1
= Saul Jackson East Ham International 1
= Alpha Jah Jolof Sports Club 1
= Mike James Grove United 1
= Nicholas Johannesen Newham Royals 1
= Brandon Johnson Old Barkabbeyans Reserves 1
= Lathan Jordan Ferns Seniors 1
= Connor Kain Rainham Working Mens Club 1
= Fred Kalyango Kitgum Boys 1
= Mhon Kebell Kitgum Boys 1
= Abu Khan Wapping 1
= Yusuf Khan Wapping 1
= Cezar Kipaila St Francis Reserves 1
= Andrean Kostadinov Sporting Hackney Reserves 1
= Benjamin Lacey Chigwell Rovers 1
= Russell Laird Melbourne Sports 1
= James Lakey Upminster Reserves 1
= Timothy Langer Colebrook Royals 1
= John Lavender Forest Green 1
= George Leighton Old Esthameians 1
= Saintclair Lumiere West Essex Reserves 1
= Tom Macleod West Essex Reserves 1
= Oliver Mancherichoori St Johns Deaf 1
= David Mark Rainham Working Mens Club 1
= Craig Marsh Melbourne Sports 1
= Maxwell Marshall Ryan Reserves 1
= Tim Mason Custom House 1
= Aaron Matthews Old Esthameians 1
= Samuel Matthews Chingford Athletic Reserves 1
= Luke Mccarey St Francis 1
= George Mcnamara Colebrook Royals Reserves 1
= John Mensah Lymore Gardens 1
= Scott Meyers Rainham Working Mens Club 1
= Yaseen Miah St Johns Deaf 1
= Christopher Mogekwu Kitroom 1
= Asrar Mohammad Wapping 1
= Robert Molloy St Francis 1
= Dean Morgan Old Esthameians 1
= Steven Morley Newham Royals 1
= Nsubuga Muhamed Kitgum Boys 1
= John Muir Royal Forest 1
= George Lee Murcott Wanstead Warriors 1
= Iliman Ndiaye Jolof Sports Club 1
= Papa Ndiaye Jolof Sports Club 1
= Matthew Neal Ryan Reserves 1
= Lee Newport Chingford Athletic Reserves 1
= Luke Newson Melbourne Sports 1
= Chilumba Ngosa St Francis Reserves 1
= Liam Nice West Essex Reserves 1
= Ben Nyman Inter Plaistow 1
= Simi Obileye LOASS 1
= Gideon Odubayo Cowley Community 1
= Godswill Okpe London Falcons 1
= James Orton Old Esthameians Reserves 1
= Joe Owers Royal Forest 1
= Jason Oyemhen United London 1
= Bobby Peek Brentwood United Reserves 1
= Joshua Pemberton Old Esthameians Reserves 1
= Nicolae Perciun Glendale 1
= Joshua Perry Rainham Working Mens Club 1
= Alexandru Petrache Chingford Athletic 1
= Christopher Plummer Old Barkabbeyans Reserves 1
= Jamie Pooley Grove United 1
= Sam Porter Royal Forest 1
= Joseph Powell Avondale Rangers 1
= Keith Prouse-ball Sporting Hackney Reserves 1
= Chris Pugh Brentwood United Reserves 1
= Mohammad Rafe Wapping 1
= George Reynolds Wanstead Warriors 1
= Tonderai Robinson Blue Marlin 1
= Michael Romeo Lymore Gardens 1
= Danny Rumble Grove United 1
= Simon Ryan Blue Marlin 1
= Solomon Sambou Jolof Sports Club 1
= Arjun Singh Sangha Singh Sabha Barking 1
= Harinder Sanghera East Ham International 1
= Thomas Sansom Upminster Reserves 1
= John Sayell Old Esthameians Reserves 1
= Matthew Scarsbrook Ryan Reserves 1
= Harry Secker Chigwell Rovers 1
= Stephen Sell Chigwell Rovers 1
= Luke Sewell Old Barkabbeyans Reserves 1
= Maryis Shamku Singh Sabha Barking 1
= Peter Shawyer Chingford Harriers 1
= Max Skimmings Old Barkabbeyans Reserves 1
= David Skitt Avondale Rangers 1
= Marshall Smith Three Colts 1
= Ross Murray Smith Three Colts 1
= Sam Smith Colebrook Royals Reserves 1
= Thomas Smith Colebrook Royals 1
= Jack Spearman Colebrook Royals Reserves 1
= Shaun Spencer London Falcons 1
= Dan Spinks Grove United 1
= Paul Stafford Kitroom 1
= Jack Stallibrass Upminster Reserves 1
= John Stevens St Francis 1
= Jas Sundhu East Ham International 1
= Soma Sundhu East Ham International 1
= Ryan Sylvester Forest Green 1
= Colin Taylor Ferns Seniors 1
= Luke Thomas-arayo Blue Marlin 1
= Garjay Thompson Ryan Reserves 1
= Kye Thompson Flyers 1
= Gregory Tiffin Old Esthameians 1
= Toby Tijani Ryan Reserves 1
= Cian Tobin Lymore Gardens 1
= James Tsokallis London Falcons 1
= Neil Turner Avondale Rangers 1
= Harry Turnpenny Ryan Reserves 1
= Jonathan Tyrrell West Essex Reserves 1
= Thomas Unwin LOASS 1
= Muhammed Vali Kitroom 1
= Nedelin Vasilev Kitgum Boys 1
= Veselin Vasilev Kitgum Boys 1
= Johnny Wade London Falcons 1
= Michael Wade Grove United 1
= Karl Warman West Essex Reserves 1
= Matthew Watts Cowley Community 1
= Daniel Webb Wanstead Warriors 1
= Alex Wedgbury Cowley Community 1
= Nils Welham Custom House 1
= Matthew Wheeler St Johns Deaf 1
= Lenroy Wilson Chingford Athletic Reserves 1
= Alfie Wiseman Brentwood United Reserves 1
= Jamie Wood Colebrook Royals Reserves 1
= Chris Wright London Falcons 1
= Harry Wright Wapping 1

Return to homepage

Premier Division Scorers (Top 5)

Rating Name Team Goals
1 Danny Morgan Old Esthameians 30
2 Harry Chalk Grove United 23
3 Gary Murray Chingford Athletic 20
4 Jeffrey Cobblah Jolof Sports Club 18
5 Daniel Vearer London Falcons 17

Division One Scorers (Top 5)

Rating Name Team Goals
1 Chris Stowe Colebrook Royals 36
2 Izunna Ogedi-uzokwe Cowley Community 17
3 Adam Norris West Essex Reserves 11
= Lloyd Renvoize West Essex Reserves 11
4 Jack Hall St Francis 10

Division Two Scorers (Top 5)

Rating Name Team Goals
1 Ashley Somers Colebrook Royals Reserves 23
2 Will Osmond Chigwell Rovers 18
3 Robbie Carter Colebrook Royals Reserves 16
4 Kristos February Forest Green 14
= Ricky White Ryan Reserves 14

Division Three Scorers (Top 5)

Rating Name Team Goals
1 Paul Wooster Custom House 24
2 Fuad Ibrahim Wapping 23
3 Shaun Vickers Old Esthameians Reserves 14
4 Abdulwahid Zerkouki Wapping 13
5 Adel Mouaden Wapping 12

Return to homepage