Fenton Cup Draw - 2017/18

  • 1st Round
    1 Frenford A 6-1 Chigwell   
    2 Flyers Reserves L-W ACD United   
    3 Newham United Reserves 2-1 Royal Forest   
    4 West Essex Reserves v BYE  
    5 Newham Royals 2-7 Old Esthameians Reserves  
    6 Three Colts 6-3 Old Esthameians  
    7 BYE v FC Baresi  
    8 St Francis Reserves L-W Glendale  
    9 Brooks City 1-9 United London  
    10 Melbourne Sports 1-3 Docklands Albion  
    11 Colebrook Royals W-L Chingford Harriers  
    12 BYE v Debden Park  
    13 Rainham Working Mens Club 4-3 Blue Marlin  
    14 Avondale Rangers 2-4 East Ham Inter  
    15 Brentwood United Reserves 3-4 Ryan Reserves  
    16 Docklands Albion U21 3-3 Lopes Tavares London Docklands won 5-4 on penalties
    17 Forest Green 4-2 Cowley Community  
    18 BYE v Ferns Seniors  
    19 Singh Sabha Barking 1-3 Wapping  
    20 Custom House 1-7 Colebrook Royals Reserves  
    21 Haver Town A 2-3 London Cranes  
    22 New Star Soccer 2-4 United London Reserves  
    23 Gatcliffe L-W Leyton Falcons  
    24 Lymore Gardens 4-1 St Francis  
    25 BYE v Inter Plaistow  
    26 London APSA 13-0 Custom House Community  
    27 Flyers 1-1 Redbridge Development Redbridge won 3-1 on penalties
    28 Sporting Hackney Reserves 9-0 Wanstead Warriors  
    29 Chingford Athletic Reserves 5-2 Kitroom  
    30 BYE v Dagenham United Reserves  
    31 Lionside 0-4 Jolof Sports  
    32 Forest Green Reserves 1-6 London Caledonian Roses  
    2nd Round
    A Frenford A 0-9 ACD United  
    B Newham United Reserves 2-4 West Essex Reserves  
    C Old Esthameians Reserves 1-1 Three Colts Three Colts won 4-2 on penalties
    D FC Baresi 3-2 Glendale  
    E United London 1-2 Docklands Albion  
    F Colebrook Royals 12-2 Debden Park  
    G Rainham Working Mens Club 4-2 East Ham Inter  
    H Ryan Reserves W-L Docklands Albion U21  
    I Forest Green 4-1 Ferns Seniors  
    J Wapping 1-4 Colebrook Royals Reserves  
    K London Cranes 3-1 United London Reserves  
    L Leyton Falcons 2-5 Lymore Gardens  
    M Inter Plaistow 1-5 London APSA  
    N Redbridge Development 5-3 Sporting Hackney Reserves  
    O Chingford Athletic Reserves 11-1 Dagenham United Reserves  
    P Jolof Sports W-L London Caledonian Roses  
    3rd Round
    1 ACD United 3-0 West Essex Reserves  
    2 Three Colts 1-3 FC Baresi  
    3 Docklands Albion 6-3 Colebrook Royals  
    4 Rainham Working Mens Club 4-0 Ryan Reserves  
    5 Forest Green 5-0 Colebrook Royals Reserves  
    6 London Cranes 4-2 Lymore Gardens  
    7 London APSA 4-1 Redbridge Development  
    8 Chingford Athletic Reserves 0-4 Jolof Sports  
    Quarter Final
    A Rainham Working Mens Club 1-2

    FC Baresi

     
    B Docklands Albion 3-2 Jolof Sports  
    C ACD United 1-1 London APSA ACD United won 6-5 on penalties
    D Forest Green 2-1 London Cranes  
    Semi Final
    1 FC Baresi 0-1 Docklands Albion  
    2 ACD United 5-1 Forest Green  
    Final - At Dagenham & Redbridge FC, Saturday 28th April 2018, 6.00pm Kick Off
      Docklands Albion v ACD United  

Page details

Rob Parker

3rd Apr 2018 10:07

3rd Apr 2018 11:07

Share this page